Oblíbené

2 oblíbená alba žádný oblíbenec

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

kdkkv
„Nekoktám, čtu!“ je projektem Klubu dětských knihoven Karlovarského kraje. V roce 2015 proběhne v rámci akce „Březen-měsíc čtenářů“ ve dvou kolech – místních (v jednotlivých přihlášených knihovnách) a dále v krajském kole, které se uskuteční 13.3.2015 v Krajské knihovně Karlovy Vary.

Hlavním cílem soutěže dětských čtenářů knihoven v našem kraji (žáci 3.-5.tříd ZŠ)je podpora čtenářství, podpora aktivní spolupráce knihoven Karlovarského kraje, představení zajímavých titulů dětské literatury dětským čtenářům a v neposlední řadě také úzká spolupráce se základními školami v regionech Karlovarského kraje.
více  Zavřít popis alba 
  • květen 2014 až květen 2015
  • 30 zobrazení
  • 1
  • 00
kdkkv
Zástupci knihovnických družstev ze 14 měst a obcí Karlovarského kraje se v Habartově utkali v Hrách bez hranic

8. ročník klání v Hrách bez hranic Karlovarského kraje konaný pod záštitou Klubu dětských knihoven a Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR se v sobotu 10. května uskutečnil v Habartově. Role pořadatele se ujala knihovna v Habartově, které výrazně vypomohli členové dvou místních četnických sdružení.

Měsíce příprav završeny- stop- vše konečně připraveno- stop- klání o pohár a putovní talíř může začít-stop. Asi nějak takto mohly vyznívat během sobotního rána kusé myšlenky Petry Šístkové a Jiřího Převrátila, dvou hlavních organizátorů již osmého setkání družstev složených z těch nejlepších čtenářů jednotlivých obecních a městských knihoven. Habartovské klání neslo název Četnické humoresky, a tak vše se ten den točilo kolem četníků a zlodějů.

Základnou se pro reprezentanty z Habartova, Lomnice, Chebu, Františkových Lázní, Nejdku, Sokolova, Královského Poříčí, Nové Role, Lokte, Nového Sedla, Božíčan, Chodova, Kraslic a Mariánských Lázní stala budova Městského kulturního střediska. Odsud pak byla družstva již v náležitých, převážně pruhovaných, převlecích přepravena koňským povozem pana Janury do asi necelé dva kilometry vzdáleného Muzea bezpečnostních sborů.

Krátce po desáté hodině dopolední došlo na zahradě k slavnostnímu nástupu a následně i zahájení celých her. Všichni byli přivítáni nejen P. Šístkovou, ale i starostou Habartova panem Ivo Zemkem. O vyšperkování zahájení se již od počátku starali také členové o. s. Klubu 1938- četnická stanice Habersbirk a České společnosti přátel vojenské historie, kteří ve svých nablýskaných četnických uniformách a vojenských stejnokrojích prvorepublikové armády dodali úvodu náležitý glanc.

Chybět však nesměl ani humor, který se obrážel ve veršovaných pokřicích jednotlivých týmů a také ve vzájemném špičkování padouchů a jinak přísných strážců zákona.

Posléze se však již čtyřčlenná družstva vydala na trať, kde na ně čekala zapeklitá stanoviště s ještě zapeklitějšími úkoly. Postupně se museli závodníci vyrovnat s nástrahami střelby ze vzduchové pušky, kimovky, člunkového běhu, hodu granátem, trasologie, lanové lávky, identikitu, daktyloskopie, testu znalostí o habartovském incidentu a rozpoznání četnických předmětů. Nasazení družstev bylo stoprocentní, každý chtěl v pořadí skončit co nejvýše.

Nešlo o čas, ale podstatou pro hodnocení se staly nasbírané body. A ty bylo nutné po několikahodinovém závodu náležitě sečíst a vyhodnotit. To byla vhodná příležitost navštívit školní jídelnu a pochutnat si na obědě a následně si vychutnat i dvě scénická vystoupení.

Osazenstvo se přesunulo do kinosálu. Zde diváci nejprve zhlédli humornou scénku o vyšetřování kasovní loupeže a posléze přišla na řadu pohádka. Nejednalo se však o pohádku ledasjakou. Notoricky známou Sněhurku přijel sehrát svým osobitým a nezaměnitelným způsobem Viktor Braunreiter. Opakované a nezadržitelné salvy smíchu v podání dětí i dospělých svědčily o tom, že pohádka se líbila.

Pak již však bylo na pořadu dne vyhlašování těch nejúspěšnějších. Téměř sedm desítek dětí plus členové jejich doprovodů takřka nedýchali napětím. Na pódiu se střídalo jedno družstvo za druhým. Od čtrnácté pozice k vyhlášení medailistů uplynulo několik předlouhých minut. Všichni závodníci si odnesli medaili a dárkový balíček. Nejlepším se může bohužel stát jen jeden. V osmém ročníku her to byl tým domácí, který v součtu o pouhé 4 body předčil knihovníky z Lokte a o šest bodů bronzové reprezentanty z Lomnice. Čtveřice ve složení Bára Šístková, Vojta Kaigl, Matěj Majer a Eliška Raková tak skvěle navázali na své předchůdce z roku 2012 a patří jim velký dík za báječnou reprezentaci Habartova.

Díky však míří i k organizátorskému týmu, který svým nasazením a bezvadnou přípravou může za to, že na hry v Habartově budou dlouho s úsměvem vzpomínat všichni bez rozdílu. Poděkování patří pracovnicím MKS Habartov, četníkům i vojákům, panu Janurovi a i herci Viktoru Braunreiterovi. Za finanční podporu míří vděk na MěÚ Habartov a Klubu dětských knihoven a sdružení SKIP. Z pohledu nezávislého pozorovatele musím vystavit organizátorům vysvědčení jen se samými výbornými, byl to užitečně a mile strávený den.

Mgr. Aleš Plevka, místostarosta Habartova

http://www.mestohabartov.cz/zastupci-knihovnickych-druzstev-ze-14-mest-a-obci-karlovarskeho-kraje-se-v-habartove-utkali-v-hrach-bez-hranic/d-2693
_____________________________________________________________________________________

V sobotu 10. května se družstvo chodovské knihovny ve složení Martin Dvořák, Jaromír Péc, Miroslav Ráž, Jan Schreiber a Jakub Makula zúčastnilo 8. ročníku soutěže Hry bez hranic aneb knihovnice dětem.

Letošní ročník s podtitulem Četnické humoresky se konal v Habartově. Za úspěšné splnění různých úkolů týkajících se práce četníků si děti přivezly kromě medaile a dárkových balíčků také pamětní list, na němž jim habartovští četníci propůjčují hodnost strážmistra četnictva. Děkujeme za skvělou reprezentaci knihovny.
Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová.
_______________________________________________________________________________________

http://sokolovsky.denik.cz/z-regionu/cetnici-a-knihovnice-hrali-s-detmi-bez-hranic-20140512.html

_____________________________________________________________________________________
více  Zavřít popis alba 
  • únor 2000 až květen 2014
  • 66 zobrazení
  • 1
  • 00

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama