Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kdkkv 

Hry bez hranic 2011 - Cheb: Středověk

28 fotek 21.5.2011 - zobrazení
HER BEZ HRANIC SE ZÚČASTNIL I RYTÍŘ KNIHOMIL Z CHODOVA SE SVOU DRUŽINOU

Tento víkend se v Chebu kromě oslav 950. výročí písemné zmínky o městě konaly i Hry bez hranic aneb Knihovnice dětem. Vzhledem k probíhajícím oslavám i k místu konání oslav byl letošní pátý ročník pojat jako rytířské klání.

Družstva dětí z knihoven Karlovarského kraje představovala rytířské družiny a i soutěžní disciplíny byly historické. Městskou knihovnu Chodov a město Chodov zastupoval Patrik Simon, jako rytíř Knihomil, jeho manželkou Písmomírou byla Lucka Trojáčková. Jejich doprovod tvořili pážata Sabina Hauserová a Dominik Iliev. Ti při slavnostním zahájení vystoupili i jako heroldi. Sabina zahrála na flétnu krásnou fanfáru a Dominik následně celou družinu včetně koně, kterého děti pojmenovaly, Stará Bela, představil nejen návštěvníkům slavností, ale i bratru Palečkovi, který společně s paní knihovnicí Evou Novotnou uvítání moderovali.

Pak už si jednotliví rytíři, coby představitelé svých družin, vylosovali pořadí plnění úkolů a klání bylo zahájeno. Na děti na různých stanovištích v okolí chebského hradu, na hradě, u knihovny a kolem řeky čekaly různé úkoly. Patřilo k nim skládání kachlí, znalost historie a současnosti Chebu, turnaj na vlastnoručně vyrobených koních, hod dělovou koulí, běh posla, šití medvěda a spousta dalších zajímavých, ale i zábavných úkolů. Cílem her totiž není jen poučení, ale hlavně zábava. Té si děti užili opravdu spoustu a to nejen při plnění úkolů a na procházce městem mezi stanovišti, ale i při divadelním představení, které pro ně pořádající chebská knihovna uspořádala.

Hry bez hranic pořádá Klub dětských knihoven Karlovarského kraje a každý rok hostí soutěžící jedna z knihoven. Letošním hostitelem byla Městská knihovna Cheb, která předala pomyslnou štafetu pořadatele Městské knihovně Chodov, která bude pořadatelem příštího ročníku Her bez hranic. Příští rok se děti i knihovnice mohou těšit na Olympijské hry.

Za Městskou knihovnu Chodov Marie Valentová.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron